Historie

Příběh kapely Sebranka se začíná psát ve městě Plasy v sobotu 9.11.2013, kdy se konájejí první vystoupení. Původní tříčlenné složení kapely tvořili – Luboš Muchna (basová a akustická kytara), Jiří Bláha (klávesy a akustická kytara) a Vít Bunda (bicí nástroje). Důvodem vzniku tohoto tělesa byla chuť nabídnout alternativu pro menší typy akcí, kam si pořadatel z různých důvodů nemá možnost pozvat velkou kapelu, ale zároveň má zájem o živou muziku – tedy nechce využívat „half-playbackových“ hudebních projektů.

V roce 2016 rozšiřuje řady Richard Bunda a ujímá se „španělky“. Sebranka dostává ryze akustický zvuk, nacvičuje nové písně a množí akce, na kterých hraje. Téměř tříletý cyklus dobře rozjetého vlaku nabourá až nešťastná událost, při které dochází k fatálnímu zranění ruky Richarda Bundy. Téměř ze dne na den tak za něj přebírá štafetu Vilda Šafařík. Kromě hráče na akustickou kytaru v něm Sebranka získává i houslistu a saxofonistu. V této době také ukončuje činnost bubeník Vít Bunda a na jeho pozici nastálo nastupuje Jiří Svatoš.

Krátce před lockdownem v roce 2020 spojeným s první vlnou pandemie covid-19 přichází do Sebranky další posila – Vojta Šafařík a obohacuje zvuk Sebranky o elektrickou kytaru. Během rekonvalescence se Richard Bunda učí hře na nový nástroj – v tomto případě na trumpetu a vrací se na podium. Sebranka tak v roce 2021 dostává finální tvar šesti muzikantů ze severního Plzeňska odhodlaných hrát a rozdávat ostatním dobrou náladu až „do roztrhání těla.“